На ден 13.12.2023 год среда учениците од IV одделение од  ООУ„Стив Наумов“ беше реализирана посета во општина Гази Баба планирана според наставниот план и програма за  IV одделение по предметот историја и општество.

Учениците во кабинетот на градоначалникот имаа можност да се запознаат со работата на градоначалникот,поставувајќи низа прашања поврзани со органите во општината, улогата и работата на градоначалникот,идните планови и проекти за унапредување на животот во општината.

Потоа учениците ја посетија салата за состаноци, се запознаа со работните обврски на секретарот и научија како работи едношалтерскиот систем во општината.

Учениците ги продлабочија знаењата за работата на општината и градоначалникот.

Со прекрасни  впечатоци ја завршија посетата, импресионирани, насмеани и задоволни раскажуваа за доживеаното искуство.