Резултати од Државен натпревар за 4 и 5 и 6 одделение по Природни науки– награди и пласман за учебната 2023 год. во ООУ Стив Наумов Скопје

Државниот натпревар по Природни науки за 4, 5 и 6 одделение се одржа на 10 јуни 2023 год. со физичко присуство (тестирање на учениците) во просториите на Природно – Математички факултет во Скопје, на кој учениците од нашето училиште, се стекнаа со следниве резултати и награди:

1. Михаил Петров (4в)   43 бода 90%                      I награда
  2. Дамјан Атанасов (4в)   37 бода 77%                     II награда
  3. Јоана Димитровска (4в) 26,5 бода 55%             Пофалница
  4. Мила Томиќ Атанасовски (4г) 36 бода 75 %    II награда
  5. Матеа Јанкулоска (5б) 37 бода 76%                     II награда
  6. Марко Стојевски (5б)     28.5 бода  58%              Пофалница
  7. Кристијан Карасарлидис (5б) 28 бода 57%      Пофалница
  8. Горјан Давчевски (6в)    22.5 бода  54 %             Пофалница

Искрени честитки до сите ученици за учеството и постигнатиот успех на натпреварот кој беше реализиран под менторство на предметен наставник по Природни науки и Биологија, Даниела Денковска, предметен наставник по Хемија и Природни науки, Лилјана Трајкова и одделенските наставници Јулијана Печевска и Благица Илијевска.

Предметен наставник (ментор)

Даниела Денковска