Наставен кадар

Директор – Александар Каровски
Педагог- Биљана Василевска
Психолог- Софија Цветановска
Дефектолог – Биљана Теовска
Секретар – Даниела  Ристовска

Одделенска настава

 

Име и презиме

Одделение

Стручна подготовка

 

1.

Марлена Најдовска

Iа

ВШС

2.

Маја Питропова

Iа

ВСС

3.

Ивана Саздова Спасиќ

Iб

ВСС

4.

Лила Стојковска

Iб

ВСС

5.

Андријана Стефановска

Iв

ВСС

6.

Благица Илијевска

IIа

ВСС

7.

Ангелина Трајковска

IIа

ВСС

8.

Славица Трипуновска

IIб

ВСС

9.

Славица Стојановска

IIб

ВСС

10.

Руменка Дејанова

IIв

ВСС

11.

Јулијана Печевска

IIв

ВСС

12.

Гордана Мацкова

IIг

ВСС

13.

Љубинка Стоилковска

IIIа

ВСС

14.

Марија Лефковска

IIIа

ВСС

15.

Македонка Стаменковиќ

IIIб

ВСС

16.

Тања Гигова

IIIб

ВСС

17.

Розета Фиљкова

IIIв

ВСС

18.

Елена Бонева

IIIв

ВСС

19.

Сузана Апостолова

IIIг

ВШС

20.

Анетка Трајкова

IVа

ВСС

21.

Ана Ристовска

IVб

ВСС

22.

Драгица Јосифовска

IVв

ВСС

23.

Верка Петрова

IVг

ВСС

24.

Снежана Христова

Vа

ВСС

25.

Анета Младеновска

Vб

ВСС

26.

Елизабета Каранфиловска

Vв

ВСС

27.

Катерина Силјановска

Vг

ВСС

28.

Радица Стоилковска

Vд

ВСС

29.

Елена Панева

Дневен престој

ВСС

30.

Елица Милошевска

Дневен престој

ВШС

31.

Елена Петрова

Дневен престој

ВШС           


Предметна настава

 

Име и презиме

Наставен предмет

Одд.

Стручна подготовка

 

1.

Елизабета Ѓоревска

Англиски јазик

VIa

ВШС

2.

Виолета Радулова

Физичко и здрав.образов.

VIб

ВСС

3.

Милена Маневска

Географија

VIв

ВСС

4.

Тоше Трајковски

Историја

Истражување на родниот крај

VIIа

ВСС

5.

Софија Петровска

Француски јазик

VIIб

ВШС

6.

Славица Стефановска

Биологија

VIIв

ВСС

7.

Владанка Михајловска

Информатика

Програмирање

Проекти од информатика

VIIг

ВСС

8.

Даниела Моневска

Математика

VIIд

ВСС

9.

Магдалена Јанковска

Македонски јазик

VIIIа

ВСС

10.

Менка Крстевска

Математика

VIIIб

ВШС

11.

Емилија Божиновска

Ликовно образование

Проекти од ликовна уметност

VIIIв

ВСС

12.

Славјанка Николовска

Македонски јазик

VIIIг

ВШС

13.

Олга Добревска

Македонски јазик

IXа

ВСС

14.

Елизабета Јовановска

Хемија

Природни науки

IXб

ВСС

15.

Татјана Арсова

Англиски јазик

IXв

ВСС

16.

Благица Блажевска

Англиски јазик

 

ВСС

17.

Танев Петар

Физичко и здрав.образов.

 

ВСС

18.

Љупчо Каргов

Музичко образование

 

ВСС

19.

Александра Величковска

Историја

Граѓанско образование

Истраж. на родниот крај

 

ВСС

20.

Олгица Ристевска

Математика

 

ВСС

21.

Билјана Ристоска

Физика

Природни науки

 

ВСС

22.

Олгица Ристoвска

Математика

 

ВСС

23.

Даниела Ристеска

Етика на религии

 

ВСС

24.

Анита Костадинова

Англиски јазик

 

ВСС

25.

Бојана Митева

Англиски јазик

 

ВСС

 

 

 

создать сайт